menuordersearch
ravaad.ir

نمونه اجرای رورشاخ + نمره گذاری و تفسیر کامل براساس نظام کلاپفر با تخفیف ویژه!

عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید ...
موجود
تخفیف ویژه
نمونه اجرای رورشاخ + نمره گذاری و تفسیر کامل براساس نظام کلاپفر با تخفیف ویژه!
...
نمونه اجرای رورشاخ + نمره گذاری و تفسیر کامل براساس نظام کلاپفر با تخفیف ویژه!
(9)
(0)
در قالب ورد
رنگ و مدل
در قالب ورد
تعداد
+
_
عدد
قیمت
165,500 تومان
قیمت برای شما
110,500 تومان
معرفی محصول

آزمون رورشاخ (فرافکن)

 

آزمون‌های روان رورشاخ یکی از جنجالی‌ترین آزمون‌های تاریخِ روان‌شناسی است که توسط پزشک سوئیسی هرمان رورشاخ ساخته شده‌است که او متاسفانه یک سال بعد از انتشار آزمونش براثر بیماری سِل فوت کرد.

 

این آزمون چیست؟
آزمون روشاخ شامل ده کارت، ( 5 کارت سفید و خاکستری و 5 کارت رنگی) است. آزمونگر کارت‌ها رو یکی‌یکی به آزمودنی نشان می‌دهد. و از او می‌خواهد بگوید در این کارت‌ها چه می‌بیند؟ بعد که کارت‌ها تمام شد دوباره به پاسخ‌های آزمودنی برگشته و جداگانه هر پاسخ را وارسی و کاوش می‌کند که هر یک از این پاسخ‌ها را کجای لکه و چرا آن را دیده‌است؟

 

معرفی محصول

در این محصول آزمودنی کامل معرفی شده است. هر دو مرحله اجرای آزمون یعنی تداعی و وارسیکامل نوشته شده است.

بدین ترتیب که تمام پاسخ های آزمودنی به کارت ها نوشته شده و مرحله وارسی کامل نوشته شده. پاسخ های ازمودنی در یک جدول به صورت کامل براساس نظام نمره گذاری کلاپفر در سه سطح مکان، تعیین کننده ها و محتواها نمره گذاری شده اند و در پایان تفسیری کامل و دقیق از پاسخ های ازمودنی ارائه شده است.

 

این محصول برای چه کسانی مفید است؟
-    همۀ دانشجویان کارشناسی و کارشناسی‌ارشد رشتۀ روان‌شناسی و مشاوره و تربیتی.
-    کسانی که نیاز دارند تا یک نمونۀ تفسیر کامل و دقیق از آزمون رورشاخ داشته‌باشند.

 

چه اتفاقی افتاد که هرمن رورشاخ این آزمون را ساخت؟
روایت‌ها برای تاریخچۀ ساخت رورشاخ متفاوت است. برخی ادعا می‌کنند رورشاخ از شاعر آلمانی به نام جاستینوس کرنر الهام گرفته برخی می‌گویند رورشاخ از بازی مورد علاقه بچگی‌اش، یعنی بازی بلوتر (بازی که در اواخر قرن 18 ابداع شده‌بود که افراد باید به لکه‌های جوهر پاسخ ابتکاری می‌دادند) یا Klecksographie (کلکسوگرافی: هنرِ ساختن تصاویر از لکه‌های جوهر) بهره‌ برده‌است.
بیشتر ما هم در کودکی کلکسوگرافی بازی می‌کرده‌ایم. یادتان است؟ یک نخ را داخل ظرف دوات می‌انداختیم، بعد نخ را از دوات درآورده روی کاغذ می‌کشیدیم، ذوق داشتیم ببینیم کشیده شدن نخ روی کاغذ چه شکلی می‌شود؟
رورشاخ وقتی در بیمارستان روانی با بیماران اسکیزوفرن کار می‌کرده‌است، متوجه می‌شود ادراک این بیماران از لکه‌های جوهر با افراد عادی بسیار متفاوت است. همین مسئله برای او انگیزه‌ای می‌شود تا از لکه‌های جوهر برای تشخیص اسکیزوفرنی استفاده کند.

 

نمره گذاری آزمون رورشاخ چگونه است؟
برای نمره‌گذاری آزمون رورشاخ نظام‌های نمره‌گذاری متعددی ابداع شده‌است. بر همین اساس تاریخ رورشاخ رو می‌توان به دو بخش تقسیم کرد: از زمان انتشارش 1921 تا 1974 (قبل از پیدایش نظام نمره‌گذاری جامع اکسنر) که این مدت را می‌توان سال‌های تاریک رورشاخ در نظر گرفت، زیرا بیشتر پژوهش‌ها اعتبار آن را زیر سوال بردند و این تست را با فال تاروت و قهوه یکی می‌انگاشتند، زیرا دست‌کم پنج نظام مختلف نمره‌گذاری برای آزمون رورشاخ وجود داشت که همین امر باعث می‌شد دو بالینگر دو تفسیر کاملاًََ متفاوت از یک آزمون به دست دهند. خب! بسیار سردرگم‌کننده است وفتی نتیجۀ تست شما را بالینگران مختلف به نحوۀ کاملاً متفاوتی تفسیر کنند.
اما سال 1974 تا به امروز، رورشاخ را دیگر با «نظام جامع اکسنر» می‌شناسند. فردی به نام اکسنر نتایج چهل‌سالۀ تحقیق دربارۀ این آزمون را جمع‌آوری و نظامی جامع برای نمره‌گذاری و تفسیر این آزمون تدوین کرد. بدین‌ترتیب دربارۀ مفید بودن آزمونِ رورشاخ مناقشات پایان یافت، زیرا در پژوهش‌های مختلف برای آزمون رورشاخ شواهد تجربی محکمی به دست آمد و اعتبار آن را با آزمونی مثل MMPI برابری کرد. نمره‌گذاری این آزمون پیچیده و تفسیر آن به بالینگر باتجربه و ماهر نیازمند است.
نمره‌گذاری اکسنر و کلاپ‌فر که جزو براساس این‌که آزمودنی در لکه‌های جوهر چه دیده (محتوا) کجای لکه آن را دیده (مکان) و چه شده‌است که آن را دیده (تعیین‌کننده) نمرات آزمودنی نمره‌گذاری و تفسیر می‌شود.
مثلاًَ آزمودنی در یکی از کارت‌ها سگ (محتوا) دیده‌است. آزمونگر می‌پرسد کجای لکه این سگ را دیدی؟ (مکان) که آزمودنی باید در لکه نشان دهد و آزمونگر آن لوکیشن چارت را علامت می‌زند. و سپس می‌پرسد چه شد که این را سگ دیدی؟ مثلاًً آزمودنی پاسخ می‌دهد: چون پوستش به سگ می‌خورد (تعیین‌کننده پوست= بافت).
آزمون رورشاخ با وجود تمام حملاتی که به آن شده‌است، همچنان جزوِ 5 آزمون پرکاربرد در جهان است و بسیاری از روان‌درمانگرانِ سراسر جهان از این آزمون استفاده می‌کنند. همچنین انجمن بین‌المللی رورشاخ مسئول رشد و گسترس این آزمون است تا به شکل گسترده‌تری از آن استفاده شود و پژوهش‌ها در موردش ادامه پیدا کند. حدود 27 سازمان در سراسر جهان عضو انجمن بین المللی رورشاخ هستند.

 

آزمون رورشاخ در چه مواردی استفاده می‌شود:
•    ارزشیابی در روند درمان
•    پیش‌بینی احتمال خودکشی
•    تشخیص احتمالی برای نابهنجاری‌های روانی در سیستم ادراک و تفکر بیمار
•    همچنین پزشکی قانونی در برخی کشورها و ایالات متحده آمریکا نتیجۀ آزمون رورشاخ را معتبر دانسته و نتایج آزمون رورشاخ بر تصمیم‌گیری آن‌ها موثر است.
•    در ایالات متحده بیمۀ سلامت به آزمون رورشاخ تعلق می‌گیرد .
در این محصول آزمون رورشاخ را به صورت کامل براساس نظام‌نمره‌گذاری کلاپ‌فر نمره‌گذاری و تفسیر کرده‌ایم. همچنین در این نمونه آزمون، اجرای رورشاخ به صورت کامل ذکر شده‌است. پاسخ‌های آزمودنی به دو بخش محتوا و وارسی تبیین کامل شده‌است.

 

.


برای آموزش و یادگیری آزمون رورشاخ می‌توانید با شناسۀ تلگرامی رواد (ravaad@) در ارتباط باشید.

 

دوستان جان، اگر دانلود فایل با مشکل مواجه شد، لطفاًً با شناسۀ ravaad@ در تلگرام یا با شمارۀ 09012688878 در واتساب پیام بدهید. حتماََ در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.


با سپاس
گروه آموزشی- علمی نشر رواد

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
محصولات مشابه
نمونه نمره گذاری + کلید + پروفایل + تفسیر MMPI-2  فرم 370 و 71 سوالینمونه نمره گذاری + کلید + پروفایل + تفسیر MMPI-2 فرم 370 و 71 سوالی287,000187,000 تومان
+
_
نمونه غیربالینی زن(کلید+ نمره گذاری + پروفایل با و بدون تصحیح ضریب کا + تفسیر کامل + مقیاسهای هریس لینگوز
نمونه غیربالینی زن(کلید+ نمره گذاری + پروفایل با و بدون تصحیح ضریب کا + تفسیر کامل + مقیاسهای هریس لینگوز
پکیج کامل+ تضمینی زبان تخصصی کنکور ارشد روانشناسی (استاد محمدیاورزاده)پکیج کامل+ تضمینی زبان تخصصی کنکور ارشد روانشناسی (استاد محمدیاورزاده)1,400,0001,269,000 تومان
+
_
پکیج صفر تا صد + کتاب زبان کنکور 10 سال اخیر
پکیج صفر تا صد + کتاب زبان کنکور 10 سال اخیر
آزمون  TATآزمون TAT159,500120,500 تومان
+
_
در قالب ورد
در قالب ورد
آموزش کامل MMPI (فیلم آموزشی تضمینی با پشتیبانی)آموزش کامل MMPI (فیلم آموزشی تضمینی با پشتیبانی)890,000787,000 تومان
+
_
DVD (15 ساعت فیلم آموزشی)
DVD (15 ساعت فیلم آموزشی)
نمونه اجرای رورشاخ + نمره گذاری و تفسیر کامل براساس نظام کلاپفر با تخفیف ویژه!نمونه اجرای رورشاخ + نمره گذاری و تفسیر کامل براساس نظام کلاپفر با تخفیف ویژه!165,500110,500 تومان
+
_
در قالب ورد
در قالب ورد
نمونه اجرا و تفسیر پرسشنامۀ 16 عاملی کتلنمونه اجرا و تفسیر پرسشنامۀ 16 عاملی کتل180,000145,000 تومان
+
_
ورد، یک نمونه اجرا، تفسیر و پروفایل آزمون 16 عاملی کتل
ورد، یک نمونه اجرا، تفسیر و پروفایل آزمون 16 عاملی کتل
آموزش کامل و تضمینی MCMI-III میلون 3 و میلون 4 (MCMI-IV)آموزش کامل و تضمینی MCMI-III میلون 3 و میلون 4 (MCMI-IV)1,158,000980,000 تومان
+
_
DVD آموزشی (10 ساعت آموزش کامل همراه با PDF سوالات)
DVD آموزشی (10 ساعت آموزش کامل همراه با PDF سوالات)
دو نمونه اجرا نمره گذاری و تفسیر آزمون بندر گشتالتدو نمونه اجرا نمره گذاری و تفسیر آزمون بندر گشتالت195,000150,000 تومان
+
_
ورد دو نمونه کامل
ورد دو نمونه کامل
سوالات، کلید، تمام مقیاس های اصلی و تکمیلی + پروفایل فرم بلند MMPI-2سوالات، کلید، تمام مقیاس های اصلی و تکمیلی + پروفایل فرم بلند MMPI-2182,000150,000 تومان
+
_
سوالات، تمام کلیدهای مقیاس های اصلی، تکمیلی و پروفایل MMPI (370 و 567 سوالی)
سوالات، تمام کلیدهای مقیاس های اصلی، تکمیلی و پروفایل MMPI (370 و 567 سوالی)
MMPI- فرم کوتاه 71 سوالی پرسشنامه شخصيتی مينه سوتا MMPI- فرم کوتاه 71 سوالی پرسشنامه شخصيتی مينه سوتا 200,000150,000 تومان
+
_
پی دی اف (PDF)
پی دی اف (PDF)